בתי ספר לשפות > מאמרים > לימודי מדעי ההתנהגות

כל היתרונות של לימודי מדעי ההתנהגות

הפופולאריות של לימודי מדעי החברה בעבר הייתה בשיאה וכיום מורגשת תנועה ערה לכיוון המקצועות הריאליים יותר אשר מעניקים למתעניינים פנטזיה של הצלחה ושפע כלכלי בסיום הלימודים. האומנם? הניסיון מראה כי דווקא אלה אשר בחרו ללמוד מקצועות ריאליים, לאחר מספר שנים חוזרים בחזרה ל- "שורשים", מתעניינים במדעי הרוח והחברה ואף עוברים הסבות מקצועיות לתחומים אלה. האמת היא, שלא חייבים ללמוד מקצועות ריאליים על מנת להגיע לאותה יוקרה. בהחלט מעניקים תואר יוקרתי בסיומם מהסיבות הבאות :

ידע

שייכים למדעי הרוח והחברה וככאלה הם עוסקים רבות בקשר של הפרט בחברה והתרבות בה הוא נמצא. הידע שנרכש תוך כדי מסלול לימודי רב תחומי זה הוא מגוון ביותר וכולל אלמנטים של מדעי הפסיכולוגיה, הסוציולוגיה והאנתרופולוגיה (חקר תרבויות).

לימודי המשך

מאחר ומסלול הלימודים של לימודי מדעי ההתנהגות כולל את לימודי הפסיכולוגיה, הסוציולוגיה והאנתרופולוגיה מסיימי התואר יוכלו ללמוד תארים מתקדמים בתחומים אלה ללא צורך בלימודי השלמה וזאת לעומת בוגרים אחרים מתחומים אחרים אשר ידרשו לעיתים לעבור קורסי השלמה רבים טרם הקבלה הרשמית לתואר השני.

משך הלימודים

משך הלימודים של לימודי מדעי ההתנהגות הוא 3 שנים וזהו זמן קצר וסביר כך שתוך 5 שנים מתחילת הלימודים ניתן להיות כבר בעלי תואר שני נחשק. כמו כן, יש לקחת בחשבון את האפשרות כי במשך אותם שלושת השנים של התואר ניתן ללמוד במסלול דו חוגי וכך לסיים עם שני תארים ראשונים.

תחום לימודים נצחי

כבר במהלך הצבא שומעים שכולם רוצים לעבוד בהייטק או להיות מהנדסים עם משכורות גבוהות, רכבי חברה וכל ההטבות המיוחסות לתחומים אלה. האמת היא, שחלק גדול ממקצועות היוקרה הללו הם ברי חלוף. טרנדים שכיום רלבנטיים אולי כבר לא יהיו כאלה בעתיד ובכל מקרה בתחומים אלה מורגשת תמיד אי יציבות ותנודת עובדים גבוהה.

לימודי מדעי ההתנהגות עוסקים בתחומים נצחיים של הפסיכולוגיה, החברה והתרבות אשר בהם עסקו משחר התרבות האנושית. יתרון זה בנוסף ליתרונות האחרים שהוזכרו, הופכים את הלימודים למדעי ההתנהגות לקורצים במיוחד.