בתי ספר לשפות > לימודי פרסית

לימודי פרסית - בתי ספר לשפות

השפה הפרסית היא שפתו של העם האיראני שנולדה בפרס העתיקה. כיום דוברים את השפה הפרסית כ- 50 מיליון איש, רובם חיים באיראן כאשר מחצית מהם דוברים פרסית כשפת אם, וחלקם חיים באפגניסטן ומדינות אחרות הקרובות לאיראן. קיימות עדויות על התפתחות השפה כבר בעת העתיקה בפרס, כאשר ניתן לחלק אותה לשלושה שלבים עיקריים, הפרסית העתיקה, הפרסית המודרנית ומה שביניהם.

כאן מימין תוכל/י למלא פרטים ולקבל את ההצעה הטובה ביותר ללימודי פרסית, מבתי הספר לשפות המובילים בארץ.

השפה הפרסית המודרנית היא השפה הרשמית ברפובליקה האיסלאמית של איראן. הפרסית מדוברת מאז הכיבוש האיסלאמי וישנן עדויות על שפה כתובה מהמאה התשיעית לפני הספירה. הכתב הפרסי נתמך ברובו על האלפבית של הכתב הערבי עם תוספת של כמה אותיות ובסך הכל כ- 32 אותיות. לימודי פרסית עשויים להיות קלים יותר עבור דוברי השפה הערבית בעקבות הכתב המשותף ברובו.

אוצר המילים הפרסי גם הוא כצפוי שאב את השראתו בעיקר מאוצר המילים הערבי, אך מקורן של מספר מילים לא מבוטל הוא מהשפה הצרפתית וחלק נוסף משפות זרות אחרות. כיום ניתן למצוא גם מילים בפרסית שמקורן בשפות כמו טורקית, גרמנית, ואף אנגלית אם כי שימוש במילים שמקורן באנגלית, נעשה בעיקר במילים מקצועיות וטכניות בתחום המחשבים, המדעים והטכנולוגיה. ההגייה הפרסית לעומת זאת שונה מההגייה הערבית או הצרפתית והיא ייחודית.

למרות היחסים המורכבים בלשון המעטה בין איראן לישראל ואולי דווקא מסיבות אלו, ישנן לא מעט סיבות ללמוד פרסית. התרבות הפרסית היא עתיקת יומין ומרתקת. כדי לחוות את התרבות העשירה צריך להכיר מקרוב את השפה הפרסית ודרכה ללמוד גם על ההיסטוריה האימפריאליסטית ושאר התקופות. לדאבוננו לימודי פרסית יכולים לשמש גם בתחום המודיעין והביטחון הישראלי במשרות שונות כך שידע בפרסית יכול להוות יתרון משמעותי בתחומים אלו.

בשנים האחרונות עלה הביקוש לקורסים של לימודי פרסית. בתי ספר לשפות מציעים לימודי פרסית במסלולים שונים כגון לימודי פרסית למתחילים, לימודי פרסית למתקדמים, לימודי פרסית לילדים ועוד. טרם נרשמים לקורס בפרסית רצוי להתייעץ עם יועץ שפות על מנת להתאים את דרישות התלמיד ומטרתו, לתכנית הלימודים וסוג הקורס. שיטות הלימוד שונות בין בתי הספר לשפות, לכן כדאי לברר על שיטת הלימוד ומסגרת הקורס שמציע כל בית ספר לשפות כדי לענות על צרכי לימודי הפרסית.

האתר מספק שירות אישי ומקצועי ללא תשלום ללימודי כל השפות. כל שעליך לעשות הוא למלא את הפרטים מימין ואנו ניצור איתך קשר טלפוני עד כשעה לאחר שליחת הטופס (באם נשלח במהלך יום העסקים), או ביום העסקים הבא אם יישלח בסוף היום.

מלא/י את הטופס מימין, וקבל/י תוך שעה הצעה שתפתיע אותך!

בהצלחה לכולכם